4 نکته که باید در زمان خرید مبلمان اداری ارگونومیک بدانید

4 نکته که باید در زمان خرید مبلمان اداری ارگونومیک بدانید

مبلمان اداری ارگونومیک نباید حتما گران باشد. مدلهای متفاوت با رنگ، شکل و قیمت متفاوت وجود دارد و این باعث می­شود مالکان تجارت الزامی به صرف کردن هزینه اضافی برای خرید یک محصول محدود را نداشته باشند. چهار نکته زیر به شما در خرید هر گونه اثاثیه کمک خواهد کرد.

چرا مبلمان ارگونومیک بهتر است؟

مبلمان اداری ارگونومیک، راحت­تر از مبلمان اداری معمولی هستند. همین طور این اثاثیه باعث بهبود کلی محیط کار می­شود. این نوع مبلمان باعث کاهش مشکلات رایج مانند سندرم تونل کارپال، درد گردن و درد پایین کمر می­شود. این به معنای کاهش استعلاجی و افزایش بهره­ وری است. به علاوه، مشتریان و شرکای تجاری که از دفتر دیدن می­کنند، نیز از نشستن بر روی یک صندلی ارگونومیک استقبال می کنند. با اینکه انواع خاص صندلی ارگونومیک اداری گرانتر از موارد معمولی هستند، این اثاثیه ارزش صرف کردن هزینه بیشتر را دارند.

انتخاب استایل

مبلمان اداری ارگونومیک استایل­های متفاوتی دارد. صندلیهای ارگونومیک می­توانند سنتی، مدرن، ساده و یا طرح روز باشند. هیچ استایلی نسبت به دیگری بهتر نیست؛ اما باید مطمئن شوید که صندلی با محیط دفتر شما همخوانی دارد.

صندلیهای دارای قابلیت چرخش و چرخدار گزینه خوبی هستند، زیرا به راحتی قابل حرکت داده شدن هستند. در همین بین، کارفرما که دفتر کوچکی دارد می­تواند صندلیهای قابل جمع شدن را خریداری کند، زیرا در صورت عدم استفاده به راحتی می­توان آنها را در یک محل انبار کرد.

بعضی از صندلیهای اداری تکیه گاه دستی دارند. مطمئن شوید کارمندان با این نوع صندلی راحت هستند. به درخواست­های منطقی پاسخ دهید.

انتخاب رنگ

سیاه گزینه محبوب اکثر شرکتها محسوب می­شود. دلیل چنین مسئله ­ای کاملا مشخص است. این رنگ تقریبا با هر نوع اثاثیه دفتری همخوانی داشته و تضاد ایجاد نمی­کند. البته صندلیهای ارگونومیک رنگ­های متفاوت و حتی روشن مانند قرمز، نارنجی و آبی دارند که می­توانند باعث فضای شاد و لذتبخش در محیط کار شوند.

خرید با قیمت مناسب

همان طور که در بخش بالا گفتیم، مبلمان اداری ارگونومیک نباید حتما گران باشد. در انتخاب فروشنده دقت کنید، زیرا بعضی از فروشگاه­ها نسبت به سایرین قیمت بالاتری دارند. همین طور بهتر است تمامی مبلمان اداری مورد نیاز را همزمان بخرید. بسیاری از فروشندگان برای خرید عمده تخفیف قائل می­شوند.

همین طور، پیدا کردن ارزان قیمت ­ترین میز اداری در بازار به معنای خرید بهترین گزینه نخواهد بود. حتما اعتبار فروشنده و سابقه فروش محصولات با کیفیت را بررسی کرده و قبل از خرید کردن ضمانت نامه را مشاهده کنید.

مبلمان اداری نباید تنها ظاهر خوب داشته باشد، بلکه باید واقعا ارگونومیک باشد. مبلمان ارگونومیک باعث می­شود کارمندان راحت­تر کار خود را انجام داده و در نتیجه، رضایتمندی و بهره­ وری آنها افزایش پیدا خواهد کرد. حتی در این صورت، بعضی از صندلیهای ارگونومیک نسبت به سایرین بهتر هستند. بسیار مهم است که به دقت گزینه­ ها را انتخاب کرده و صندلی را انتخاب کنیم که از مواد با کیفیت نیز ساخته شده است.  اثاثیه باید ضمانت طولانی مدت، و با سایر اجزای محل کار همخوانی داشته باشند. شما می­توانید از مبلمان اداری ما بازدید کرده و پس از تفکر خرید کنید.

ترجمه و ویرایش توسط تیم ترجمه فیلپا سیستم

منبع: http://thoughtreach.com/four-things-know-buying-ergonomic-office-furniture